Pergole

Pergola - to zadaszenie dużych rozmiarów w którym można zwijać dach, Zbudowane jest z dwóch części:

  • górna - tkanina akrylowa -system markizowy rura zwija i rozwija tkaninę 
  • dolna - konstrukcja aluminiowa  wykonana z profili aluminiowych lakierowanych na kolor i belka obciążająca.

Przednia cześć zadaszenia to podpory (nogi) dwie sztuki do 4 m szerokości powyżej 4 m trzy nogi. tkanina zwijana przez silnik elektryczny poprzez linki lub taśmy znajdujące się w belkach bocznych łączących podpory z belką napędową.

Montaż do ściany lub sufitu a kąt pochylenia przedniej części do tylnej to 5 - 30 stopni. Kolor konstrukcji biały lub za dopłatą dowolny kolor.

Naciąg  tkaniny zadaszenia poprzez system sprężynowy lub naciąg grawitacyjny za pomocą  ciężaru przedniego profilu - belki .  

    
            

Inny typ pergoli to ALTANA drewniana -dobre rozwiązanie do zadaszania takich powierzchni jak ogrody, tarasy, kawiarnie itp.

Konstrukcja jest wykonana całkowicie z belek drewnianych sosnowych nasączonych preparatem który zabezpiecza przed zewnętrznymi czynnikamii  atmosferycznymi. Zbudowana jest:

  • część górna zadaszenia to tkanina akrylowa impregnowana  składająca się w kształcie harmonijki,specjalny system do przesuwania  tkaniny do tyłu i przodu. Podnoszenie za pomocą  - linka do podciągania. Może być użyta tkanina  markizowa impregnowana lub tkanina PCV (plandekowa). Wymiary max. szerokość 12 m wysięg 7 m
  • część dolna to belki drewniane Kąt pochyłu 5 - 30 stopni

 

Artima © www.artima.com.pl